Αρχική » Νέοι μαθητές » Πώς βγάζω μηνιαία κάρτα τρένων;

Πώς βγάζω μηνιαία κάρτα τρένων;

Για να βγάλετε μηνιαία κάρτα απεριορίστων διαδρομών για όλα τα Μ.Μ.Μ. της μητροπολιτικής περιοχής της Στουτγάρδης (Αστικά, U-Bahn, S-Bahn, Regionalbahn) ακολουθείστε την παρακάτω διαδικασία:

1. Παίρνετε από οποιοδήποτε κέντρο SSB ή DB Reisezentrum μια αίτηση για Ausbildungsabo (ΟΧΙ Scool-Abo!)
  2. Συμπληρώνετε στο πεδίο 2 τα στοιχεία τα δικά σας και ενός γονέα, στο πεδίο 4 τον τραπεζικό λογαριασμό από όπου θα τραβάνε με πάγια εντολή κάθε αρχή του μήνα το ποσό των 59,90€ και την υπογραφή του γονέα στο πεδίο 5.
  3. Πάτε την αίτηση στην κυρία Ζήκου για να συμπληρώσει το πεδίο 3 και κατόπιν στον διευθυντή για να την σφραγίσει.
  4. Μαζί με μια φωτογραφία ταυτότητας πάτε σε ένα κέντρο SSB ή DB Reisezentrum.
  5. *Σημείωση: Σε περίπτωση που έχει ξεκινήσει ήδη το σχολικό έτος και κάνετε την αίτηση, η κάρτα θα ισχύει από την πρώτη του επόμενου μήνα. Για τον τρέχοντα μήνα θα πάρετε προσωρινό εισιτήριο πληρώνοντας για τις αντίστοιχες ημέρες στο ταμείο.